Projektni dan

PROJEKTNI DAN EKO ŠKOLE NA TEMU VODE

Dana 30.svibnja 2018. Eko grupa održala je projektni dan na temu „Voda i njene osobine“. Učenici su održali radionice u učionici kemije te su ih posjetili učenici viših i nižih razreda prema dogovorenom rasporedu.

Prvi pokus je predstavljao topljivost tvari u vodi prilikom čega je pokazana topljivost glukoze u vodi i kemijski način dokazivanja prisutnosti glukoze.

Drugi pokus je predstavljao tvari koje se ne otapaju u vodi i njihove posljedice na  onečišćenje voda i utjecaja na živa bića.

Treći pokus  primijenio se za objašnjavanje pojma emulzije.

Četvrti pokus pokazao je kisele i lužnate otopine u našem kućanstvu te je objašnjen njihov utjecaj na okoliš.

Peti pokus pokazao je kiselost i lužnatost vode iz okoliša pri čemu je voda iz rijeke Save i Bundeka bila lužnata, a kišnica i snijeg kiseli što ukazuje na problem kiselih kiša.

Šesti pokus je objasnio pojam osmoze i difuzije te je uz njega objašnjen utjecaj štetnih tvari u tlu na biljke.

Posjetiteljima je približen pojam ekologije i ekoloških problema te su svi zaključili kako je potrebno očuvati Zemlju za nas i sljedeće generacije.

TJEDAN: crveni

Razredi koji su u školi UJUTRO:

1., 2., 3., 4.bc, 6., 7. i 8.

(12.11.2018. - 16.11.2018.)

pogledajte ovdje

ili detaljnije ovdje.

VAŽNO!

NOVA ORGANIZACIJA RADA U ŠK. GOD. 2018./19.

Više saznajte na poveznici

« Studeni 2018 »