1. BAJKOLOGIJA – kviz za poticanje čitanja

U srijedu, 29.10.2014., učenici 4.C OŠ Zapruđe sudjelovali su u kvizu za poticanje čitanja „Šuma Striborova“ Ivane Brlić Mažuranić i uspješno odgovarali te je sa bodom razlike pobijedila ekipa A. Svima su, za pokazano znanje u pročitanoj lektiri, uručene Zahvale.

Mali podsjetnik: nositelj programa bajkovitog naziva je KUC Travno a izvođačica i autorica kviza je knjižničarka OŠ Gustava Krkleca Ida Bogadi.

Učenicima se jako svidio ovakav način obrade lektire i provjere znanja iz pročitanog djela.

1. Međunarodni dan pismenosti 8. rujna 2014.

Tema: Uspon u pismenosti! Sve počinje sa 60 sekuda!

Izložba knjiga o svemiru i čitanje teksta o svemiru u trajanju od 60 sekundi u 3.a razredu

1. Mjesec hrvatske knjige 15.10. do 15.11. 2014.

Tema Nacionalnog kviza za poticanje čitanja: „Ljubav za početnike“ http://www.kgz.hr/default.aspx?id=1621

Za ovaj kviz čitaju se knjige:
ZVONIMIR BALOG: Ljubav za početnike
DOBRIŠA CESARIĆTišina i druge pjesme ili Tišina; memoarski zapisi; sabrane pjesme
LUKO PALJETAK: Miševi i mačke naglavačke
DRAGUTIN TADIJANOVIĆ: Srebrne svirale

Pobjednica iz naše škole je učenica Lucija Rajković 7. b. Čestitamo!

1. Priča u podne održana je 22.10. 2014. u KGZ Novi Zagreb Travno, a bajke su nam pripovijedale  knjižničarke. Prisutni učenici upijali su svaku riječ i na taj način stjecali iskustvo za vlastito pripovijedanje.

Priča u podne održana je 05.11. 2014. u istom prostoru, a ovaj put pripovijedali su nam učenici. U vještini pripovijedanja okušali su se učenici iz OŠ Mladost, OŠ Otok, OŠ Gustava Krkleca i Zapruđe. Našu školu su predstavljale učenice  koje su pripovijedale navedene priče:

Lucija Rajković: Dnevnik maloga Perice, Vjekoslava Majera

Paula Petrović: Mali medo, Sunčane Škrinjarić

Lucija Lukačić: Patuljak i njegov ključ, Stjepana Licea

Jelena Čumandra: Vjetar traži prijatelja, Igor Čumandre ( pisac- tata od djevojčice               pripovjedačice ). Ovo je 5 jubilarna godina postojanja PUP-a, i uočljiv je znatan napredak učenika pripovjedača.

1. Međunarodni mjesec školskih knjižnica ( listopad )

Pred lektira: Ježeva kućica za učenike 1.a

Čitanjem priče knjižničarka je upoznala učenike s poznatom slikovnicom primjerenoj za ovu dob učenika, kao i poznatim ilustracijama Vilka Selana Glihe. Učenici su i sami ilustrirali priču pod vodstvom učiteljice.

1. Obilježavanje 23. obljetnice pada Vukovara 19.11. 2014.- izložba knjiga

7. Sanja Polak- književni susret

05. 02. 2015. Učiteljica Sanja Dajić je organizirala književni susret za učenika 2. –ih i 3.- razreda.

Sanja Polak je ne samo književnica, već i učiteljica i urednica časopisa Prvi izbor.

Na djeci blizak način predstavila je svoje knjige i časopis Prvi izbor. Odgovarala je na učenička pitanja i potpisivala se na knjige. Za učenike bio je to nezaboravan dan i najbolji mogući način poticanja čitanja. Veliko hvala našoj gošći!

8. Fašnik u knjižnici

Školska knjižničarka je za učenike 3. –ih razreda na pokladni ponedjeljak 16.02. 2015. pripremila malu pokladnu zabavu. Učenici su kroz čitanje priče Pokladna povorka, razgovor, igru i pjesmu obradili temu Put od autora do čitatelja.

Tako učenje i poklade mogu skupa.

Foto:

Upisi u srednju šk.