💬 PRIČOFEST- FESTIVAL PRIPOVIJEDANJA BAJKI I PRIČA

Pričofest je održan 23. 4. 2021. u Maloj dvorani Pučkog otvorenog učilišta Zagreb, kao sastavni dio manifestacije NOĆ KNJIGE.
Ovogodišnja gošća Pričofesta bila je književnica Melita Rundek. Sudjelovalo je 12 osnovnih škola s područja grada Zagreba i zagrebačke županije, po jedan učenik od 1.-8. razreda iz svake škole i mentor.

Pripovijedanje je usko povezano s hrvatskom usmenom književnošću, i mnogi književnici, kao npr. Ivana Brlić Mažuranić crpili su nadahnuće upravo s toga vrela. Cilj pripovijedanja je današnjim generacijama učenika približiti tu vještinu usmene komunikacije, kreativnosti i osvješćivanje važnosti znanja hrvatskog jezika.

Našu školu je predstavljao Ivan Luka Sabolović, 8. c, inače vrlo aktivan član Knjižničarske grupe. Pripovijedanjem se bavi tek drugu godinu, a ovo mu je prvi javni nastup. Pripovijedao je priču Nova učiteljica i pokazao nam svoj zavidan trud i talent, što je i primijetila publika u dvorani i nagradila ga velikim pljeskom.

Cijeli program odvijao se sukladno epidemiološkim mjerama, a pripovjedači su imali priliku u 5 minuta nasmijati nas, rastužiti, oduševiti nas...

Potporu PRIČOFESTU dao je i Grda Zagreb, a sponzor je izdavačka kuća ALFA d. d. koja je učenike nagradila prigodnim knjigama.

Tekst napisala: Dijana Čupić, dipl. knjiž.

Poslušajte/pogledajte klikom na sliku ili poveznicu koja se nalazi ovdje.

Plakat za Pričofest 2021. možete pogledati ovdje.

NOĆ KNJIGE

Noć knjige - 21.4.2021.

Desetu, jubilarnu Noć knjige obilježavamo u petak 23. travnja  u povodu Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23. travnja) te Dana hrvatske knjige (22. travnja).

Tim povodom učenici 3. c razreda (učiteljica Borka Prugovečki) i 4. b (članovi grupe knjižničara) predstavljaju nam svoje radove i viđenje lektire te poručuju : "Čitajte, samo čitajte, i lektira može biti lijek i pomoći nam da se bolje osjećamo i bolje razumijemo druge."

Zato Vam u Godini čitanja „propisujemo" knjigu kao lijek.

Digitalizacija sadržaja: učiteljica Adela Vuk

Klikni i prolistaj:

Nacionalni kvizu za poticanje čitanja 2020.

Filip Jakšić učenik 6. a razreda pobjednik je iz naše škole na Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja 2020. pod nazivom ISTRAŽIVAČI PLANETA Z.

Filipu je u prostoru školske knjižnice 13.11. 2020. čestitala ravnateljica škole Ružica Vitman Sović i uručila mu  prigodnu nagradu, knjigu Pavla Pavličića: Trojica u Trnju.

Ove godine na kvizu je sudjelovao rekordan broj djece, njih gotovo četiri i pol tisuće iz cijele Hrvatske i to putem 86 narodnih i 293 školske knjižnice.

Završnica Nacionalnog kviza za poticanje čitanja zbog epidemiološke je situacije snimljena ranije bez publike u prostoru Odjela za djecu i mladež s Mediotekom Gradske knjižnice. Snimku izvlačenja dobitnika nagrada s popratnim programom možete pogledati na stranici Nacionalnog kviza za poticanje čitanja te na YouTube kanalu Knjižnica grada Zagreba: https://www.youtube.com/watch?v=clA7L8Z4NkE

Čestitamo Filipu, ali i svim ostalim pobjednicima!

U povodu 50. godišnjice obilježavanja Dana planeta Zemlje, ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige posvećen je našem planetu i zaštiti okoliša, uz moto Razlistaj se!

Tijekom mjesec dana, od 15. listopada do 15. studenog 2020. - u knjižnicama diljem Hrvatske održava se niz programa i virtualnih akcija.

U našoj školskoj knjižnici u sklopu izvannastavne aktivnosti Knjižničari- Knjigoljupci učenici 4. b razreda samostalno su čitali  priču Crveni plod divlje ruže i u izvorima znanja istražili zašto je zdravo piti čaj od šipka.

Književnost je nezamisliva bez prirodoslovnih i prirodi posvećenih tema. Osjećaji dobrog i lijepog, koje priroda u nama budi, neprestani su izvor beskonačne priče o mijenama, o nadi koja je pogonsko gorivo cijeloga našega postojanja.

Božica Jelušić, Iz Proslova programske knjižice Mjeseca hrvatske knjige 2020.

Za sada, događanja možete pratiti i na našoj Facbook stranici .