• Portal Hrvatskog zavoda za zapošljavanje na kojem možete pronaći informacije i alate koji će vam pomoći u upravljanju karijerom.

• Na raspolaganju imate informacije koje su potrebne za izbor zanimanja, škole i studija, informacije o slobodnim radnim mjestima, vještinama koje su potrebne za traženje posla i brojne druge informacije koje će vam pomoći da lakše upravljate svojom karijerom.

• Na tom mjestu možete pronaći i alate koji će vam pomoći da napravite samoprocjenu vlastitih interesa i kompetencija te time olakšati izbor zanimanja koja su najprimjerenija procijenjenim profesionalnim interesima.

Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri - CISOK

Misija CISOK-a je omogućiti široj zajednici usluge profesionalnog usmjeravanja kako bi uspjeli odabrati odgovarajuće obrazovanje, zaposlenje te pridonijeti razvoju zajednice i gospodarstva na lokalnoj i nacionalnoj razini.

Pružanjem besplatnih usluga korisnicima nastojimo omogućiti razvoj interesa za izradu i provedbu cjeloživotnog profesionalnog plana.

Profesionalni tim CISOK-a čine savjetnici čija je uloga biti podrška korisnicima CISOK-a u dolasku do željenih informacija i donošenju profesionalnih odluka.

CISOK nudi korisnicima raznovrsne usluge:

• individualno i grupno informiranje
  • individualno i grupno profesionalno savjetovanje
  • radionice, seminare, predavanja i prezentacije
  • informativni materijal i brošure o obrazovanju, zapošljavanju i tržištu rada
  • interaktivne upitnike
  • računalni program „Moj izbor“
  • portal e-Usmjeravanje

Korisnici CISOK-a su:

• učenici osnovnih i srednjih škola
  • studenti
  • nezaposlene osobe
  • zaposlene osobe koje razmišljaju o promjeni posla ili karijere
  • poslodavci
  • roditelji
  • djelatnici škola
  • svi ostali zainteresirani za razvoj karijere

Napomena: tekst je u cijelosti preuzet s web stranice CISOK-a.

• Učenik si i biraš daljnje obrazovanje ili buduće zanimanje? Put karijere u tome ti može pomoći!