🚀 60. GODIŠNJICA PRVOG LETA U SVEMIR

Dana 12.4.2021., u produženom boravku, učenici 1.b i 1.c razreda obilježili su 60 godina od prvog leta čovjeka u svemir.

Učenici su doznali o prvom astronautu u svemiru, Juriju Gagarinu, i o našoj galaksiji. Također su naučili o pripremama astronauta za put u svemir i samom lansiranju raketa te Međunarodnoj svemirskoj stanici i NASA-i. Ponovili smo koji su to planeti u našoj galaksiji i kako izgledaju.

Učenici su samostalno izradili svoje astronaute od tuljaka toaletnog papira, kolaž-papira i drugih materijala te su posebno bili kreativni u izradi svojih vanzemaljaca. Uz pomoć učiteljice učenici su izradili raketu s logom razreda i u igri su naši „prvašići-astronauti otputovali u svemir“.

Cijeli ovaj tjedan bio je posvećen svemiru za koji su se učenici izrazito zanimali, a posebno im se svidjela pjesma posvećena Juriju Gagarinu koju su učenici svaki dan htjeli slušati u boravku (pjesma o Juriju Gagarinu: https://www.youtube.com/watch?v=nFDQeqlatnU).

Vanzemaljci

SRETAN USKRS OD PRVAŠIĆA

Dana 1.4.2021. u produženom boravku vrijedne ručice učenika 1.b i 1.c izradile su brojne vesele proljetne kukce, zečeve i piliće od kolaž papira i tuljka od toaletnog papira te ostalih materijala. Također su obojali jaja temperama i ponosno ih objesili na naš uskršnji pano. Ovim putem vam boravkaši žele sretan Uskrs i lijepe proljetne praznike!

✨ USKRŠNJI PANO U 3. B ✨

Učiteljica Borka Prugovečki

.🍀.🌷. SRETAN USKRS ŽELI VAM 2.A  I 2.B  .🍀.🌷.

Uskršnje motive pripremili su učenici 2.a i 2.b razreda, u produženom boravku.

Učiteljica Ivana Kujundžić Lelas

💦OBILJEŽAVANJE DANA VODE

Učiteljice, Dijana Gnječ i Milica Mrčela

📕📗📘📒 ČITAJMO! 📕📗📘📒

GODINA  2021.  PROGLAŠENA GODINOM ČITANJA

Slova izradili učenici 5. razreda.

Učiteljica likovne kulture, Sanja Fabijančić

🌷🌼 PROLJEĆE U 1. A  🌼🌷

Bubarac, pčelica Zumica, Malena i Klepetan uselili su se u 1.a

Učiteljica, Sanja Dajić

📚 LEKTIRA U 3. C - ŠESTINSKI KIŠOBRAN ☔

Učiteljica, Borka Prugovečki

🌸🌸DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Učenici 1.b i 1.c razreda, osnovne škole Zapruđe su u produženom boravku obilježili Dan ružičastih majica (Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja). Imali smo nekoliko pedagoških i likovnih radionica u kojima su učenici osvijestili opasnost nasilnog ponašanja i naučili kako prepoznati takvo ponašanje. Nakon likovne radionice o stripu u kojoj su naučili osnove stripa i kako izraditi kraći strip, učenici su samostalno izradili stripove s mogućim situacijama nasilnog ponašanja pod naslovom „Stop nasilju!“ Uz pomoć učiteljice, učenici su izradili plakat „Ruke prijateljstva“ i osvijestili važnost prijateljstva i zajedništva.

🦁🦓🐯🦒 🐼🐪

SVJETSKI DAN DIVLJINE

🦁🦓🐯🦒🐼🐪

U srijedu 3.3.2021. godine, učenici 1.b i 1.c razreda su u produženom boravku obilježili Svjetski dan divljine (za ugrožene životinjske vrste). Učenici su naučili koje su to divlje životinje, o njihovim staništima i zbog čega su pojedine vrste ugrožene. Također su naučili gdje žive te životinje i kako možemo očuvati njihov okoliš. Uz nekoliko PowerPoint prezentacija, učenici su nacrtali nekoliko crteža divljih životinja i njihovih okoliša te su izradili origami u obliku slona koji im se, od divljih životinja, najviše svidio.

Učiteljica, Iva Herak

🌼🌷PROLJEĆE U PRODUŽENOM BORAVAKU 🌷🌼
1.A i 1.C RAZREDA

Učiteljica, Suzana Galić

✍ DAN HRVATSKE GLAGOLJICE

Učenici 2. a i 2. b razreda u produženom boravku obilježavali su Dan hrvatske glagoljice u sklopu grupe Mladi kaligrafi. Učenici su toplo-hladnim bojama trebali naslikati prvo slovo svog imena, što su uspješno i napravili.

Učiteljica, Ivana Kujundžić Lelas