Općenito o školi

Dragi učenici, dragi roditelji!

Naša vam je škola otvorila svoja vrata. Dočekat će vas ljubazni i stručni učitelji, pedagoško osoblje spremno pružiti vam sve potrebne informacije, podršku i savjet, te administrativno i tehničko osoblje. Kako bi vaš boravak u našoj školi bio što ugodniji, želimo vam pružiti nekoliko osnovnih informacija.

Osnovna škola Zapruđe mjesto je za odgoj i obrazovanje sretnog i uspješnog učenika koji se razvija uz poticaj i suradnju drugih učenika, učitelja te roditelja.

• e-škola – naša je škole uključena u pilot projekt e-škole čiji je cilj podizanje razine digitalne zrelosti škole. Uz vrijednu opremu koju smo kroz projekt dobili, učenicima i roditeljima na raspolaganju je i eDnevnik.

• Eko škola - naša škola ima certifikat Eko škole, što znači da se posebna pozornost pridaje razvoju ekološke svijesti pri odgoju djece, a posebno kroz razne eko akcije tijekom godine te školski vrt.

• međunarodni projekti – škola je uključena u cijeli niz međunarodnih projekata koji uključuju suradnju te međunarodne razmjene učenika i usavršavanje učitelja naše škole u inozemstvu, kao i učitelja iz drugih europskih zemalja u našoj školi, posebno uključivanjem u program Erasmus+, Agencije za mobilnost i programe Europske unije.

• rano profesionalno usmjeravanje i informiranje  – uz Dan karijera, škola provodi čitav niz aktivnosti kojima učenike motiviramo na rano promišljanje o njihovim budućim profesionalnim odabirima, najprije srednje škole, a potom i budućeg zanimanja

• znanost – uz Večer znanosti, svake se godine učenici pripremaju i za natjecanja u znanju iz različitih predmeta, a posebna se pažnja posvećuje prirodoslovlju

• debata – škola je domaćih državnih natjecanja u debati, a naši učenici postižu zavidne rezultate u debatiranju na razini države

• zbor – škola je domaćin županijske smotre glazbenog stvaralaštva, a naš pjevački zbor sudjeluje svake godine

• planinarska grupa Gojzeki – omogućuje učenicima i roditeljima odlazak na više izleta godišnje te prava planinarska iskustva i znanja

• film – učenici mogu snimati filmove s kojima sudjeluju na državnim smotrama i postižu odlične rezultate

• sport - je jedna od tradicionalno snažnih strana naše škole te se učenici mogu uključiti u brojne sportske aktivnosti Školskog sportskog kluba Osvit te natjecati u raznim sportovima

• više od 15 grupa slobodnih aktivnosti u područjima umjetnosti, kreativnosti, humanitarnog rada i izražavanja za učenike nižih i viših razreda

• robotika – učenici učeći programirati, uče i računalno razmišljati. Opremu - mBot robote te micro:bit pločice, koristimo kako za rad u robotičkoj grupi tako i u drugim nastavnim predmetima, posebno u nastavi informatike.

• digitalna pismenost –  danas je neophodna svakomu pojedincu kako bi mogao upotrebljavati računala i različite računalne sustave pri obavljanju svakodnevnih obveza te naša škola nastoji biti mjestom koje će - kako učenike tako i djelatnike - motivirati i obučiti za samostalno, odgovorno, učinkovito i sigurno korištenje tehnologije.