Stručni suradnici

U školi, osim učitelja razredne i predmetne nastave, koji izravno sudjeluju u odgojno-obrazovnom radu s učenicima, rade i stručni suradnici: pedagog, logoped i knjižničar. Oni su podrška učenicima i učiteljima u radu te na taj način doprinose kvaliteti odgojno-obrazovnog procesa u cijeloj školi.

Pedagog škole predstavlja podršku učenicima i učiteljima u njihovom radu i napretku. Surađuje s roditeljima te različitim stručnjacima i ustanovama koje pružaju podršku odgojno - obrazovnom procesu (Hrvatski zavod za zapošljavanje, Centar za socijalnu skrb, MUP, školska liječnica i dr.)

Logoped radi s učenicima s teškoćama čitanja, pisanja, jezičnog izražavanja i razumijevanja, te poteškoćama govorno-glasovne komunikacije, surađuje s učiteljima pri izradi individualiziranih odgojno-obrazovnih programa za učenike s teškoćama te prati njihovu realizaciju. Neizostavno, surađuje s roditeljima te je koordinator pomoćnicima u nastavi.

U školi, kao dio stručnog tima, radi i djeluje školski knjižničar koji uz obavljanje stručno-knjižnične i informacijske djelatnosti, sudjeluje i u neposrednom odgojno-obrazovnom radu s učenicima. Surađuje s ravnateljem, učiteljima, stručnim suradnicima škole, povremeno i roditeljima te obavlja poslove vezane uz kulturu i javnu djelatnost škole.

Za učenike i roditelje organiziraju se predavanja, radionice, i sudjelovanje u akcijama škole koje pridonose kulturnom i društvenom životu, kako škole, tako i naselja u kojem se škola nalazi.