WEBCLASSROOM/ Webučionica 2.0

Što je WEBUČIONICA?

Webučionica je eTwinning projekt stjecanja digitalnih znanja i vještina uz niz webinara formiranih u obliku korak po korak pristupa.
Krajnji cilj je razvoj digitalnih vještina kod učitelja i učenika. U sklopu Webučionice ostvarivali bi se i duža stručna tematska usavršavanja.

Voditeljica projekta je učiteljica Sandra Vuk, učiteljica u Osnovnoj školi Sveta Nedjelja te njezini suradnici.

What is Webclassroom?

The Webclassroom is a project of acquiring digital knowledge and skills with a series of webinars formed in the form of a step-by-step approach.The ultimate goal is the development of digital skills among teachers and students. Longer thematic professional trainings would also take place within the project.

Ciljevi Webučionice

Surađivati s učiteljicama i učenicima iz više škola iz cijele Hrvatske i regije putem videokonferencija. Istraživati web 2.0 alate koje mogu učenici sami koristiti za izgradnju relevantnog sadržaja. Interaktivno sudjelovati u nastavnom procesu primjenjujući informatičku tehnologiju. Unaprijediti nastavni proces razvojem kulture učenja od drugih, razmjene iskustava. U uvodnom dijelu projekta sudionici će upoznati zavičaj te će zamjećivati njegove posebnosti. Tijekom rada na projektu upoznat će prava i dužnosti učenika te načine na koje učenici mirno mogu rješavati sukobe.

Webučionica u našoj školi

U projekt Webučionice bit će uključeni svi učenici 6. i 8. razreda naše škole.

Uz webučionicu  nastojat ćemo unaprijediti svoja digitalna  znanja i proširiti saznanja. Nadamo se kako ćemo u tome i uspjeti!
Veselimo se novim aktivnostima kroz koje će nas u školi voditi prof. matematike i informatike, Mirela Puškarić.