Pravila korištenja i uvjeti posudbe:

• Pravilnikom o radu školske knjižnice utvrđeno je da su korisnici školske knjižnice svi učenici, učitelji, stručni suradnici i svi djelatnici škole.
  • Upis u školsku knjižnicu je besplatan.
  • Posudba je moguća cijelo radno vrijeme školske knjižnice osim u vrijeme održavanja pedagoških akcija, nastavnih sati i književnih susreta.
  • U školskoj knjižnici odjednom se mogu posuditi najviše dvije knjige na rok od 30 dana.
  • Za vrijeme ljetnih praznika knjižnična građa se ne posuduje jer se provodi revizija fonda.
  • Svesci referentne zbirke ne mogu se posuditi izvan prostora knjižnice, već se njima koristi u čitaonici.
  • Korisnik je dužan izvjestiti knjižničara o svim promjenama (adresa, broj telefona). Ukoliko učenik prelazi u drugu školu, razrednik je dužan provjeriti je li učenik sve posuđene knjige vratio u školsku knjižnicu.
  • Korisnici knjižnice moraju pravovremeno vratiti posuđene knjige. Ukoliko knjige nisu vraćene na vrijeme, knjižničar će ih opmenuti.
  • Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakoga oštećenja. Ukoliko se utvrdi da je netko jako oštetio knjigu za vrijeme posudbe ili je knjigu izgubio, dužan je kupiti isto takvu knjigu u zamjenu za oštećenu ili izgubljenu knjigu.

(iz Pravilnika o radu školske knjižnice)