> Projekti
Školski projekti

ŠKOLSKI

Naša škola ima bogato iskustvo provođenja projekata kroz projektnu nastavu, različite vlastito osmišljene projekte kraćeg ili duljeg trajanja poput npr. projekta Školskog vrta – Vrtograda.

Jednako tako u školi se provode različiti nacionalni, ali i međunarodni projekti. Škola je između ostalog uključena u nacionalni projekt podizanja digitalne pismenosti kroz projekt eŠkole.

Međunarodnu suradnju ostvarujemo kroz Erasmusprograme te uključivanjem u eTwinning i Scientix zajednicu.

Osim toga, kontinuirano provodimo i tematske projektne školske dane poput Znanstvene večeriVečeri matematikeDana karijera i dr.

ŠTO JE PROJEKT?

Projekt je učenje po unaprijed osmišljenom planu. Uključuje istraživački rad te samostalno suočavanje učenika s predmetom i problemom.

OBILJEŽJA PROJEKTNOG RADA

Glavna obilježja projektnog rada jesu detaljno planiranje, podjela radnih zadataka te rad u grupi, istraživanje, prikupljanje i obrada informacija, diskusija, formuliranje i predstavljanje rezultata te refleksiju i vrednovanje samog projekta.

PREDNOSTI UČENJA KROZ PROJEKT

• promicanje stvaralaštva, mašte i kreativnosti

• razvija se samostalnost i vlastita poduzetnost

• učenici uče samostalno planirati i organizirati

• suradnici razvijaju društveno ponašanje prednosti

• izbjegava se natjecateljsko učenje

• uvježbava se uočavanje vlastitih i tuđih slabosti

• posvećuje se pozornost timskom i grupnom radu

• jačanje osjećaja vlastite vrijednosti itd.

MOGUĆI NEDOSTACI OVAKVOG NAČINA RADA

• pomanjkanje motivacije blokira rad po projektu

• nedostatno iskustvo rada po projektu otežava rad

• neki se učenici povremeno osjećaju umor, preopterećenost…