> Knjižnica

Školska knjižnica Osnovne škole Zapruđe

Dijana Čupić, stručni suradnik, školska knjižničarka

e-mail: cupic.dijana@gmail.com

RADNO VRIJEME:

svakim danom od 8:00 do 14:00

Facebook stranica:

Katalog knjiga naše knjižnice dostupan je na:

Školska knjižnica svojim fondom i uslugama pruža podršku odgojno-obrazovnom radu.

Pravilnik o radu knjižnice OŠ Zapruđe u uvjetima pandemije COVID-19 (od 7. rujna 2020.)

Rad školske knjižnice odvija se u skladu s mjerama suzbijanja epidemije bolesti COVID-19, a usluge školske knjižnice korisnicima su dostupne prema ograničenom načinu rada. Sve se mjere i upute redovito objavljuju i osuvremenjuju na školskim mrežnim stranicama.

Korisnici su dužni pridržavati se svih objavljenih aktualnih mjera prema sljedećem PROTOKOLU ZA KORISNIKE (nalazi se na vratima knjižnice, te na početnoj strani virtualne knjižnice):

1. Broj korisnika koji istodobno mogu boraviti u prostorijama knjižnice je ograničen na 4 (četri učenika, tj. učitelja).
  2. Kako bi se smanjio broj ulazaka u prostorije knjižnice, korisnike se upućuje na provjeru dostupne građe na mrežnoj poveznici http://library.foi.hr/m3/k.aspx?B=912
  3.  Prije ulaska u prostorije knjižnice obvezno je staviti zaštitnu masku i ispravno ju nositi.
  4.  Nakon ulaska u knjižnicu korisnici moraju obvezatno dezinficirati ruke.
  5.  Tijekom razgovora obvezatno je zaštitnu masku imati preko nosa i usta te zadržati udaljenost od najmanje 1,5 metara.
  6.  Učenicima 1. – 4. razreda knjižničarka dostavlja naručene knjige (prema dogovoru s učiteljicom koja je prije toga donijela iskaznice učenika u knjižnicu kako bi se učenici zadužili za knjigu). Ili u dogovoru s učiteljicom učenici samostalno dolaze u knjižnicu.

Učenici 5. – 8.razreda dobivaju raspored dolaženja u knjižnicu: pod satom razrednika ili hrvatskog jezika jedan razred – u knjižnici četri učenika s maskom. Knjige se vraćaju tako da pročitaju inventarni broj i ostavljaju knjigu u  plastičnu kutiju.

AKTIVNOSTI

Produženi boravak (3.a i 3.b) u knjižnici

Ujedinjeni narodi proglasili su 2012. godine Međunarodni dan sreće koji se slavi diljem svijeta 20. ožujka. U knjižnici smo čitali prigodne slikovnice i razgovarali o tome da sreća ne dolazi uvijek sama po sebi, već da ovisi i o nama odnosno onome što svakodnevno činimo te da zapravo možemo naučiti kako biti sretni učeći koje aktivnosti su te koje u nama pobuđuju sreću. Potom smo te aktivnosti pokušali oslikati na straničnicima. S obzirom na proteklu stresnu godinu, zaključili smo da moramo više brinuti o mentalnom zdravlju, pokušati zadržati što optimističniji stav i ne zaboraviti uživati u djetinjstvu.