Debatni klub

Sastanak debatnog kluba svakog četvrtka prema sljedećem rasporedu:

• PLAVI TJEDAN: u 15:50 h
  • CRVENI TJEDAN: u 14:05 h

Vidimo se!

Učenici su odlučili – popustljivi roditelji su bolji!

Tekst i fotografije pripremila: Lejla Kulenović, profesorica hrvatskog jezika i književnosti

Održana prezentacijska debata u holu škole

U našoj je školi održana prezentacijska debata koju su organizirale voditeljice Debatnog kluba Pruđe Izeta Colarić i Lejla Kulenović uz pomoć bivših učenika naše škole Gabrijelom i Lucijom.

Učenici su veselo sišli u hol škole gdje su poslušali raspravu koji su roditelji uspješniji i bolji u odgoju djece – strogi ili popustljivi.

Što vi mislite? J

edna je strana tvrdila da popustljivi roditelji dopuštaju svojoj djeci da sama pronađu put u vlastitom životu, što je važno kako bi se izgradili kao osobe, a druga je skupina branila stajalište kako strogi roditelji usmjeravaju svoju djecu i određuju za njih granice koje djeca, katkad, ne mogu sama sebi postaviti. Većina učenika ipak smatra da popustljivi roditelji ostvaruju bolju komunikaciju sa svojom djecom iako se slažu da strogi roditelji mogu dijete bolje usmjeriti zadajući mu okvire.

Želite li se i vi, dragi učenici, uključiti u rad debatnog kluba, pridružite nam se na sastanku sutra, 3. listopada 2019. u 14 h.

Debata je namijenjena učenicima 6. 7. i 8. razreda koji žele razvijati kritičko mišljenje i sposobnost usmenog izražavanja. Također, debata promiče međusobno uvažavanje i toleranciju jer društvene situacije promatra iz različitih kutova. Nadalje, debata može pomoći učenicima u razvijanju vlastitih strategija učenja jer potiče rad na tekstu razvijajući čitalačku pismenost.

Sastanak debatnog kluba svakog četvrtka prema sljedećem rasporedu:

• PLAVI TJEDAN: u 15:50 h
  • CRVENI TJEDAN: u 14:05 h

Vidimo se!

Lejla Kulenović, profesorica hrvatskog jezika i književnosti