> Projekti  > Projekti  > eTwinning

Can puppets folk talk?

Učenici produženog boravka 1.c razreda sudjelovali su u eTwinning projektu Can puppets folk talk? Projekt je trajao cijelo drugo polugodište, a cilj je bio upoznavanje učenika s narodnim pričama, proširivanje znanja engleskog jezika, sudjelovanje u stvaranju lutkarske predstave ili video uratka te razvijanje informatičkih vještina.

Škole partneri su bili St. Nicholas College, Rabat Primary School s Malte i škola iz Chojnica(Poljska).

U sklopu projekta posjetili smo informatičku učionicu gdje su učenici, zajedno s roditeljima, izrađivali avatare u web alatu te su pisali o sebi na svojim TwinSpace profilima (http://prezi.com/sh5xzbfxl9ma/?utm_campaign=share&utm_medium=copy&rc=ex0share ). Također smo posjećivali Knjižnicu Vjekoslava Majera gdje su nas knjižničarke upoznale s narodnim pričama. Učenicima 1.c razreda najviše se svidjela hrvatska narodna bajka Mala vila, koju smo na kraju i izabrali za završnu priču i od nje napravili video uradak.

Upoznavanje s državnim zastavama zemalja članica, upoznavanje njihovih tradicijskih plesova, izrada kartonskih lutaka, izrada scena za video uradak su bili samo neki od  zadataka u ovom projektu.

Puno smo toga naučili i puuuuuno smo se zabavljali J

Na linku možete vidjeti kako izgleda naš završni zadatak:

učiteljica Ivana Kujundžić

I ove školske godine naša škola sudjeluje u jednom eTwinning projektu. Naziv projekta je ONCE UPON A TIME…Cilj projekta je na zabavan način promovirati čitanje kroz izradu booktrailera-kratkih video uradaka o knjigama.

Partneri su nam učenici iz Španjolske, Poljske, Turske, Finske i Izraela. Učenici će dobiti priliku komunicirati različitim kanalima s učenicima iz partnerskih zamalja.

U projektu će sudjelovati učenici sedmih i osmih razreda.

Jednom izrađeni video uradci bit će uploadani na Youtube, a potom će se po broju pregleda izabrati najbolji uradak. Cilj nam je napraviti zbirku video uradaka o knjigama.

U projektu naravno, osim učenika sudjeluju i učitelji.

Više na linku:

ENGLISH The aim of the project is to promote the reading and to do it in combination with the use of ICT tools in a funny way. This goal will be reached by means of booktrailers (short-films about a book). The pupils of each school participating in the project will prepare a booktrailer about a book they must read or they have read. Once every short-film is done and uploaded in Youtube and Twinspace platform, the video with a higher number of visits in youtube will be chosen as winner.

TJEDAN: CRVENI

(21.5.2018. - 27.5.2018.)

VAŽNO!

NOVA ORGANIZACIJA RADA U ŠK. GOD. 20018./19.

Više saznajte na poveznici

« Svibanj 2018 »