PRVI VRTNI FESTIVAL

U petak, 08.06.2018., u našem školskom vrtu - Vrtogradu - će se održati  prvi Vrtni festival u vremenu od 9 do 11 sati.

Uz edukativne radionice i zanimljive igre, učenici će se družiti s volonterima iz raznih Europskih zemalja te iskušati svoje znanje stranih jezika.

Želja nam je da svako godišnje doba u nadolazećim školskim godinama bude obilježeno vrtnim festivalima gdje se učenici i učitelji svih razreda i svi ljubitelji prirode našeg naselja  zajedno druže i uživaju u prirodi i plodovima našeg vrta!

Vidimo se u Vrtogradu!

AKTIVNOSTI:

Vrtograd

Pridružite nam se u avanturi stvaranja našeg školskog vrta - Vrtograda!

Više saznajte na:

O školskom vrtu - Vrtogradu

Tekst pripremila: Katarina Šarić, učiteljica RN, voditeljica projekta školskog vrta

Mali vrtlari su školski vrt započeli uređivati u rujnu školske godine 2016./2017.
Učenici su se sastajali svake srijede, 5. sat u učionici 4.c ili u školskom vrtu (ovisno o vremenskim uvjetima).
Učenici su kroz godinu učili o ekologiji, sudjelovali u kreativnim radionicama izrade putopisa i pravilnika za vrt, organizirali i sudjelovali u komisiji za izbor imena školskog vrta. (Vrtograd).

Učenici su naučili kako posaditi i posijati biljke, što je sve potrebno da bi vrt opstao, sadili su začinsko bilje i cvijeće te pomagali učiteljima u sadnji školskog voćnjaka. U studenom 2016. smo organizirali sadnju školske živice u koju se uključila cijela škola (svaki razred, od 1.-8., dobio je dio živice koji su posadili).

U ožujku 2017. učitelji su posadili voćnjak. Akcija je trajala 4 sata, gdje su se izmjenjivali učitelji u parovima ili trojkama te sadili voćke (jabuke, kruške, mušmule, oskoruše, dunje). U akciji su im se pridružili učnici, a koordinator je bio Mile Drača, voditelj udruge O.A.ZA.

U travnju 2017. je održan okrugli stol za ravnatelje osnovnih škola grada Zagreba koje imaju školske vrtove. Raspravljalo se o idejama, problemima pri pokretanju i održavanju vrta te su se razmjenjivali korisni savjeti i kontakti. Također su svi upoznati s našim projektom školskog vrta i budućim planovima.

U svim većim akcijama surađivali smo s udrugom O.A.ZA. i njihovim volonterima (12 volontera iz cijelog svijeta) koju su nam pomagali pri fizičkom radu i pružili nam financijsku potporu te savjete za rad.

Učenici su u svojim razredima podizali ekološku svijest i na satima razrednika podnosili izvještaje o aktivnostima vezanim za školski vrt i na taj način uključivali učenike koji nisu bili u mogućnosti sudjelovati u malim vrtlarima.

Planovi se nadovezuju na već postojeće planove: izrada povišenih gredica, postavljanje putokaza, izrada senzoričkog puteljka i cvjetnjaka te postavljanje sjenice uz pomoć donatora.

TJEDAN: crveni

Razredi koji su u školi UJUTRO:

1., 2., 3., 4.bc, 6., 7. i 8.

(12.11.2018. - 16.11.2018.)

pogledajte ovdje

ili detaljnije ovdje.

VAŽNO!

NOVA ORGANIZACIJA RADA U ŠK. GOD. 2018./19.

Više saznajte na poveznici

« Studeni 2018 »