Školska svakodnevica

Početak drugog polugodišta

Autor: Mirela Puškarić, 15. 1. 2021.

Dragi učenici, poštovani roditelji,

u ponedjeljak započinje drugo polugodište.

Prema odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja za učenike od 1. do 4. razreda, nastava se odvija u školi prema dosadašnjem rasporedu, uz  izmjene o vremenu i mjestu ulaska u školu.

Za učenike od 5. do 8 razreda organizira se nastava na daljinu, u virtualnim učionicama, prema dosadašnjem rasporedu sati, dakle smjenski, po tjednima, za pojedine razrede ujutro te popodne.

Učenici su dužni pratiti nastavu u virtualnim učionicama, a roditelji izostanke učenika s nastave na vrijeme opravdati razrednicima.

U slučaju covid-19 infekcije članova obitelji, molimo obavijestite nas, kao i do sada, o tome.

Odvijanje nastave

U ponedjeljak, svi učenici škole imaju aktivnosti koje su vezane uz novonastalu situaciju češćeg podrhtavanja tla. Naša je škola srećom, od stručnjaka proglašena sigurnim mjestom boravka učenika. Mjesta nosivih zidova i sigurnijih zona za zaštitu od potresa, bit će jasno označena u prostoru školske ustanove te će djeca dobiti detaljne upute o postupanju u slučaju većih podrhtavanja tla, bilo da se zateknu u učionici ili bilo gdje u prostoru škole.

U ponedjeljak će se nastava za sve učenike (i one u školi i one kod kuće) posvetiti temi potresa. Učenici će zajedno sa svojim učiteljima/razrednicima razgovarati o spomenutoj temi, kako bi znali što činiti u slučaju novih podrhtavanja tla.
Ipak, nadamo se kako do njih više neće doći!

Od utorka nastava će se za učenike predmetne nastave odvijati prema rasporedu sati za crveni tjedan.

Što vam je potrebno za  nastavu na daljinu?
  1. računalo ili tablet spojen na internet
  2. dio stana u kojem imate mir (vaša soba, dnevni boravak, kuhinja, bilo koja prostorija gdje imate koncentracije za rad)
  3. stol na kojem ćete raditi
  4. sav pribor za predmet (pernica, bilježnica, udžbenici, radna bilježnica, atlas itd.)
Svaki će vas učitelj uputiti u rad na njegovome premetu.

Vidimo se u ponedjeljak! Ostanite zdravi!

Protokol o postupanju u slučaju potresa u Školi, možete pogledati ovdje.