Školska svakodnevica

Obavijest o načinu rada od 25.5.2020.

Autor: Mirela Puškarić, 23. 5. 2020.

UPUTE O POSTUPANJU ZA PERIOD OD 25.5.2020. DO KRAJA NASTAVNE GODINE

POŠTOVANI RODITELJI UČENIKA OD 1. DO 4. RAZREDA

Hrvatski zavod za javno zdravstvo (HZJZ) je  20.svibnja 2020. godine donio Upute vezane za rad razredne nastave od 1. do 4. razreda osnovne škole.

Prema sadašnjim epidemiološkim uvjetima, rad u osnovnim školama uz poštivanje uputa smatra se jednako sigurnim za djecu/učenike i zaposlenike kao i rad od kuće te se time omogućuje uključivanje svih učenika razredne nastave u škole.

UPUTE SU SLJEDEĆE:

1. Roditelji koji imaju simptome respiratorne bolesti ili su u samoizolaciji ili imaju saznanja da su zaraženi  COVIDOM-19, ne dovode  djecu/učenike u školu.
  2. Ukoliko dijete/učenik ima simptome respiratorne bolesti (ili bilo koje druge trenutne bolesti) ili je u samoizolaciji  ili se sumnja u zarazu COVIDOM-19, ne dolazi u školu.
  3. Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu, te u slučaju povišene temperature ne smiju dovoditi dijete u školu već se javljaju telefonski ravnatelju i izabranom  pedijatru/liječniku  obiteljske medicine. Ni djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u školu.
  4. Ukoliko dijete/učenik razvije simptome COVIDA-19 u školi, učitelj odmah obavještava roditelje, koji u najkraćem roku  trebaju doći po dijete.

Ulazak u školu i izlazak:

ULAZAK U ŠKOLU : 7:30 – 7:45 ulaze 1. i 2. razredi

7:45 – 8:00 ulaze 3. i 4. razredi

• zbog ograničenog ulaska u školu ulaze samo učenici (pravilnim razmakom), učitelji i djelatnici škole koji trenutno rade u njoj, roditelji ne ulaze i ne okupljaju se na ulazu, komunikacija s učiteljima je i dalje telefonom ili e- mailom
  • učenici na ulasku dezinficiraju obuću
  • mjeri im se temperatura

POTREBNO PONIJETI

• učenici sa sobom trebaju donijeti vrećice u koje stavljaju obuću i nakon preobuvanja peru ruke
  • pribor za školu: učenici donose sa sobom školsku torbu koja ostaje do petka u školi
  • učenici trebaju sa sobom donijeti bočicu za vodu na kojoj je napisano njihovo ime

- preporuča se da učenici sa sobom imaju papirnate maramice kako bi ih mogli upotrijebiti u slučaju kihanja

- mlađi učenici ne smiju donositi u školu igračke od kuće.

RASPORED UČIONICA:

• učenici rade u svojim matičnim učionicama  (učionice su dezinficirane, očišćene i imaju nove prozore)

IZUZETAK

• 1. b -učionica br. 4 na katu