Školska svakodnevica

Informacije za učenike i roditelje

Autor: Mirela Puškarić, 3. 4. 2020.

KRATKI OSVRT NA UPRAVO PROTEKLI, VIRTUALNI TJEDAN NASTAVE

UHODAVANJE

Prvi tjedan je bio probni. Rekli bismo - uhodavanje komunikacije - za djecu i učitelje.

PRIJAVA U VIRTUALNE UČIONICE

Za sada, najveći dio učenika se uspješno prijavio te prati nastavu u virtualnim učionicama. Nekolicina učenika ipak u tome nije uspjela. Neki učenici su se prijavili u virtualne učionice, ali nikakva daljnja njihova aktivnost u učionicama nije vidljiva. Molimo učenike te njihove roditelje da se za pomoć obrate dosadašnjim - emailom razredniku, predmetnom učitelju ili upitom kroz virtualnu učionicu. Ako iz nekog razloga ne uspijevate ostvariti željenu komunikaciju, upit možete poslati i na:  virtualnanastavazaprude@gmail.com

MOLBA

Vjerujemo kako ste kroz medije upoznati s produljenjem roka održavanja ovakvog vida nastave. Teško je uopće pretpostaviti do kada će on uistinu trajati te je potrebno da učenici ostanu uključeni i pokušaju napraviti tražene zadaće.

Kroz redovita praćenja rada učenika u učionicama, vidljiva je kontinuirana aktivnost, spremnost za rad te zrelo pristupanje i uspješno obavljanje zadanih zadaća. Ipak, molimo roditelje onih učenika koji iz nekog razloga nisu bili uključeni da s djecom porazgovaraju te utvrde koje su specifične teškoće učenika kako bi se i oni uključili te uspješno pratili nastavu.

Također, molimo vas da pratite bilješke u eDnevniku, za svaki pojedini predmet, kako biste saznali povratnu informaciju o trenutnom stanju u procesu virtualnog učenja.

SAVJET (učenicima)

Poželjno je da učenici uspostave određeni raspored rada kako bi izbjegli cjelodnevni boravak pred računalom. Tijekom potrebe za duljim boravkom uz računalo, vodite računa o tome da napravite prekid, razgibate svoje tijelo ustajanjem, manjom šetnjom u stanu ili prikladnim vježbama koje možete izvoditi i uz glazbu kako biste se ujedno više relaksirali. Kroz nastavu TZK-a, dane su vam i preporuke za vježbe.

Također, pripazite i nastojte rasporediti vrijeme za zadaće kako bi izbjegli nagomilavanje zadataka. Ono što mi kao učitelji vidimo jest da se najveći dio vas dobro i uspješno snalazi. Sigurni smo kako će i onaj mali dio vas koji trenutno to nije uspio, nadvladati teškoće.

Tražite pomoć svojih učitelja, učenika iz vaših učionica te po potrebi i roditelja.

TEHNIČKE POTEŠKOĆE

Servisi koje koristimo za učenje na daljinu su trenutno preopterećeni i povremeno dolazi do zastoja. U nemogućnosti uspostavljanja veze, ostanite strpljivi te pokušajte kasnije ili probajte do informacija doći koristeći saznanja koja imaju drugi učenici u vašem razredu.

ZA KRAJ

Svima želimo mnogo zdravlja i međusobne sloge u obiteljima, uz želju da se svi zajedno što prije ponovno vidimo u školi!

heartSrdačno, vaši učitelji

Zagreb, 21. 03. 2020.