Školska svakodnevica

OBAVIJEST O UČENJU NA DALJINU

Autor: Mirela Puškarić, 15. 3. 2020.

NOVO!

Dragi učenici, poštovani roditelj,

proces kreiranja virtualnih učionica teče dobro i gotovo svi učenici uspješno se prijavljuju na odabrane servise na kojima su same učionice kreirane.

Sam rad u virtualnim učionicama započinje sutra, dakle u srijedu 18. ožujka 2020. Učenicima još jednom skrećemo pozorost kako se učionice služe prvenstveno za učenje te da ih na taj način i koriste te vode računa o primjerenoj komunikaciji. Zadane zadaće nastojte izvršavati redovito kako bi vam bilo lakše pratiti sve što se tijekom vremena od vas bude tražilo.

Solidarnost, suradnja i uzajamna pomoć u ovim je trenutcima vrlo važna. Sigurni smo kako ćete stoga jedni drugima po potrebi biti od pomoći kao što su i vama svakodnevno na pomoći vaši učitelji.

U slučaju bilo kakvih poteškoća, pozivamo učenike te njihove roditelje da nam se slobodno obrate putem svih dostupnih komunikacijskih kanala, emailom razredniku ili predmetnom učitelju, telefonom ili učeničkim upitom u virtualnoj učionici.

I za kraj, čuvajte svoje te zdravlje svojih bližnjih!

Objavljeno: 17. ožujka 2020. g.

Dragi učenici, poštovani roditelji,

kao što znate, u cilju sprječavanja širena koronavirusa, Vlada RH je donijela odluku o privremenom zatvaranju škola i fakulteta u cijeloj zemlji te održavanju nastave na daljinu (online).

Način organizacije i praćenja nastave na daljinu:

UČENICI – OD 1. DO 4. RAZREDA prate nastavu od ponedjeljka na HRT3 programu, prema sljedećem rasporedu:

Uz to, učitelji će komunicirati s roditeljima mailom ili nekim drugim komunikacijskim kanalima.

UČENICI – OD 5. DO 8. RAZREDA prate nastavu od ponedjeljka na SPORTSKOJ TV, prema sljedećem rasporedu:

Molimo vas da tekst koji slijedi, pročitate pažljivo do kraja, a potom nastavite slijediti dane upute.

Uz program Sportske TV, za praćenje nastave, u našoj će školi biti otvorene virtualne  učionice za sve učenike od 5. do 8. razreda.

NASTAVA KROZ  VIRTUALNU UČIONICU BI ZAPOČELA od SRIJEDE 18. ožujka 2020.

Za sada postoje globalne poteškoće s korištenjem od Ministarstva znanosti i obrazovanja preporučenih servisa, te će za puno funkcioniranje biti potrebno vrijeme i strpljenje.

Dakle, nadamo se kako će se nastava moći pratiti na jednom od globalnih servisa, a poveznice za učionice će biti objavljene na stranici škole u trenutku kada sustav to dopusti.

Mole se učenici koji nikada nisu koristili Office365 za škole, da pokušaju aktivirati svoj korisnički račun koristeći svoj AAI@,EduHr identitet tj. korisničko ime i lozinku koju upotrebljavate pri korištenju eDnevnika.

Kako to učiniti?

1. Odaberite poveznicu https://office365.skole.hr/
  2. Desno gore, kliknite na gumb: Aktivacija o365 računa
  3. Kliknite na sivi gumb, desno s istim natpisom: Aktivacija O365 računa
  4. Spustite se na dno dugačkog teksta te kliknite na gumb: Prihvaćam uvjete korištenja

Vrlo vjerojatno će vas sve vrijeme u velikom crvenom pravokutniku pratiti obavijest o „Trenutnim poteškoćama…“ za koje se nadamo da će uskoro biti riješene.

1. Ako uspijete aktivirati svoj korisnički račun, odaberite gumb: Odvedi me na Office365
  2. Unutar njega će vam biti vidljive različite ikone. Za nastavu na daljinu, možda ćemo koristiti Teams platformu pa je slobodno samostalno istražujte odabirom plavkaste ikonice na kojoj piše Teams.

Ako škola bude mogla koristiti ovu platformu, tu će biti vidljiva vaša virtualna učionica.

Dodatno:

Također, razmatramo i mogućnost korištenja Google Clasroom-a tj. virtualne učionice na drugom servisu. Koristilo bi kada biste pokušali i uspjeli aktivirati uslugu G Suite for Education.

Kako to učiniti?

Najprije – JAKO JE VAŽNO DA SE ODJAVITE SA SVIH POSTOJEĆIH „GMAIL RAČUNA“ (AKO SU NA RAČUNALU OSTALI aktivni).

Potom:

1. Odaberite poveznicu https://aktivacija.skole.hr/

* ZA AKTIVACIJU KORISTITE KORISNIČKE PODATKE KOJE KORISTITE ZA SPAJANJE NA eDNEVNIK. *

(NE „Gmail korisničke podatke“, dakle NE @gmail.com korisničke podatke, već  @skole.hr podatke.)

1. Slijedite upute za Aktivaciju, a nakon što usluga bude aktivirana, dobit ćete Obavijest o tome u vašem @skole.hr poštanskom sandučiću (što može trajati i do 60 minuta.)
  2. Spojite se na svoj @skole.hr poštanski sandučić ovdje:Carnet webmail

1. Dalje postoje dva načina:

1. Prvi je otvoriti poruku u poštanskom sandučiću “Portal za aktivaciju usluga“ i odabrati  Google Account. Slijedite upute.
  2. Na kraju, provjerite jeste li upravo vi korisnik Googlove učionice (dolaskom miša do kružića u boji, u gornjem desnom uglu). Može se dogoditi da je netko od vaših ukućana spojen, a ne vi.

1. Drugi način je – odabrati poveznicu https://classroom.google.com i slijediti upute. Ponovno napominjemo, koristite svoje @skole.hr korisničke podatke.
  2. Odaberite ikonu Učionica (u desnom  pravokutniku).
  3. Provjerite jeste li uspješno spojeni  – u gornjem desnom uglu.

Za pojedini virtualnu predmet ćete od učitelja dobiti kod za spajanje što unosite u prostor prema kojem vas vodi naznačena strelica. Jednako tako, poziv za pridruživanjem možete od učitelja dobiti i mailom te redovito provjeravajte vaš poštanski sandučić @skole.hr - ovdje: Carnet webmail

VAŽNO

UČENIKE POSEBNO MOLIMO DA SE PRIDRŽAVAJU PRAVILA DOBROG PONAŠANJA, JEDNAKO KAO DA SE NALAZE U UČIONICI U ŠKOLI.

TELEVIZIJSKI PROGRAM PRATITE REDOVITO TE TAKOĐER PRATITE OBAVIJESTI U VAŠEM ELEKTRONIČKOM SANDUČIĆU @SKOLE.HR.

SPAJAJTE SE BAREM JEDNOM U DANU, U PERIODU OD 8:00 DO 21:00 JER ĆE U TOME VREMENU I VAŠI UČITELJI KOMUNICIRATI S VAMA.

heart I NAJVAŽNIJE – ČINITE SVE KAKO BISTE OSTALI ZDRAVI. SRETNO!